top of page

a bit about bitter.

Bitter to projekt współtworzony przez zgrany zespół projektantów z ponad 12 letnim doświadczeniem zaangażowanych w rozwój rowerów wielu typów rowerów Gravel / Ebike / Dirt   a przede wszystkim Enduro / Trail / XC / DH. Znamy proces projektowy z każdej strony. Od modelowania, przez product development, design graficzny, po dostarczenie gotowych produktów. Kilkunastoletnie doświadczenie zdobyliśmy tworząc dla  NS Bikes, Rondo  czy największego skandynawskiego producenta rowerów White Bikes.

Bitter powstał z wewnętrznej potrzeby eksploracji i autorskiego podejścia do graveli. Mocno czerpiemy przy tym z naszych korzeni MTB, wierząc, że tam leży źródło dalszej ewolucji tych uniwersalnych rowerów. Wymyślamy, projektujemy i dostarczamy rowery dla wszystkich ludzi którzy przedkładają wygodę i fun nad wynik sportowy.

Bitter nie chce robić z graveli rowerów górskich, ale pokazuje, że można je robić inaczej do tego z pożytkiem dla szerokiej grupy riderów.

 

Bitter nie krzyczy, że jest najlepszy. Nie przypisujemy sobie miana rewolucjonistów. Po prostu robimy rzeczy inaczej. Nie boimy się wykraczać poza bezpieczne branżowe schematy wszędzie tam, gdzie widzimy  realną wartość dla użytkownika.

 

BITTER  to:


Slacker Geometry Concept - nowe kompleksowe podejście do geometrii gravela poszerzające jego zakres zastosowań. 


True Spec - podejście do tematu specyfikacji zrywające z fasadowością. 

Design - nasze podejście do wzornictwa jest bliższe klasycznym zasadom projektowania niż najnowszym chwilowy trendom. Ponad pstrokate  metallik i wydziwione kształty ram przekładamy wyważoną klasykę i surowość. Jednocześnie nasze projekty pozostają bogate w dopracowane detale. Wizualnie oraz funkcjonalnie. Bitter to marka dla wszystkich poszukujących wyjątkowego roweru bez krzykliwej pstrokacizny i straszenia futuryzmem.

 

Język -  którym mówimy o naszych produktach jest szczery oraz wolny od samochwalstwa i farmazonów typu:

"najbardziej progresywna geometria" lub "rewolucyjne rozwiązanie".

39

lat różnych odmian kolarstwa

27

lat łącznego doświadczenia w projektowaniu rowerów

250

zaprojektowanych modeli rowerów

bottom of page